Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126  Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Jakie zestawy narzędzi używacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Odpowiedz do tematu    Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126 Strona Główna » Nasze narzędzia Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Jakie zestawy narzędzi używacie?
Autor Wiadomość
Evilaseq
Moderator
Moderator


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 390
Skąd: ze Skierniewic

Post Odpowiedz z cytatem
Ja od kilku lat używam kluczy i nasadek YATO. Mam bardzo fajny komplet tej firmy (ponad 100 elementów) i póki co bardzo sobie chwalę. Drobniejsze narzędzia (zestawy śrubokrętów, kluczy płasko-oczkowych) polecam kupować uwaga - w Biedronce XD. Jakość wykonania jest naprawdę niezła, no i ceny nie są z kosmosu więc jak się zniszczą to nie jest żal. Np. taki zestaw śrubokrętów już nie raz uratował mi skórę i mimo tego, że jest pobijany młotkami, siłowany itp. to nigdy nic się z nim nie stało.

_________________
Pozdrawiam,
Emil
EX - W126 560SEL '88 WDB1260391A420513
JAK WSTAWIAĆ ZDJĘCIA NA FORUM
Wto Lut 13, 2018 08:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Wto Lut 13, 2018 08:49
Wit
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 508
Skąd: Jarosław, Podkarpackie

Post Odpowiedz z cytatem
W biedronce odważyłem się kupić z narzędzi tylko młotek gumowy do wbijania śledzi na kemping i mikronarzędzia (kleszcze, kombinerki) do drobnych prac. Jakoś większe zaufanie mam do lidla, ale to ciekawe co piszesz, bo miałem ochotę zaryzykować te kilkanaście/dziesiąt złotych na śrubokręty z biedry, jednak moje przekonanie (nie poparte własnym doświadczeniem) o ich kiepskiej jakości przeważyło. Poczekam na jakieś wyprzedaże i zobaczę co będzie w ofercie.

_________________
MB 115 200 (benzyna+LPG) rocznik 1976 - służył dzielnie ponad 10 lat - oddałem w dobre ręce
MB 126 260SE rocznik 1989 automat (benzyna+LPG) po 3 latach przegrał z młodszym
MB 126 300SEL rocznik 1991 automat (benzyna+LPG) To jest to !!! (jak na razie Razz)
Wto Lut 13, 2018 12:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas
poziom 4
poziom 4


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 317
Skąd: 3city

Post Odpowiedz z cytatem
O. to może i ja się przełamię?

_________________
W126 500 SE'1990 "Mesia"
W163 270 CDI'2000 "Menel"
Wto Lut 13, 2018 13:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nemo
Administrator
Administrator


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 5668
Skąd: Koszalin

Post Odpowiedz z cytatem
Chciałem to wszystko jakoś podsumować i ułożyć narzędzia w/g ich jakości. Najmniej gwiazdek otrzymują takie narzędzia, które już w sklepie nie nadają się do eksploatacji. Nie brałem pod uwagę ceny. Wyłącznie jakość i czas bez awaryjnej pracy. Zatem:

*....
Toolex ! Już w wklepie powinienem go oddać

**... Topex, Proline,Vorel

***..
Yato, Stanley, Promet, Sata, Dekra, Promet, Proline HD, Bahco, Corona
,RIDGID
****.
Facom, Hazet, TopTul, S&R, Proxxson, Beta, Stahlwille, Honiton, Grapom HD, Boxo, Magnusson, oraftsman, Kuźnia, Garant, wurth, , Knipex, Pegasus, Coval, Neo-Cramp, Smalkalda, Teng Tools

*****
Snap-on, Hilti, Makita, Hogert Technik

Jak widać mamy bardzo mało na rynku narzędzi najwyższej jakości i wbrew pozorom zupełne dziadostwo na szczęście też nie jest częstym gościem u nas. Praktycznie wybieramy pomiędzy trzema a czterema punktami jakości. Czyli , Nie Jest tak Źle.
Cała ta punktacja opiera się na moim doświadczeniu. Jeśli macie coś do zmiany lub do dorzucenia na listę postaram się zaktualizować.

Dobre klucze to na kilka pokoleń a nie na kilka lat

_________________
Nie udzielam porad na PW. Od tego są odpowiednie forumowe Działy.
Pamiętaj! Gdy jeździsz szybko, później będą Cię wolno nieśli.
Szczęście jest na świecie jedyną rzeczą, która się mnoży kiedy ją dzielisz.

Ostatnio zmieniony przez Nemo dnia Sob Lut 17, 2018 06:06, w całości zmieniany 5 razy
Wto Lut 13, 2018 17:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuciek
poziom 3
poziom 3


Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 152
Skąd: Kraków / Czaniec

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki za wszystkie komentarze, na pewno coś na ich podstawie wybiorę. Widać, że nawet zestawy poniżej 500 zł dadzą radę w przypadku majsterkowania z naszymi gwiazdami.
Wto Lut 13, 2018 18:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wit
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 508
Skąd: Jarosław, Podkarpackie

Post Odpowiedz z cytatem
Właśnie od dzisiaj w biedrze jest zestaw 26 śrubokrętów ze stali chromowo-wanadowej za 59,90zł (2,30zł/szt!!!!!) lub mniejsze zestawy 2, 3 lub 4szt za 9,99zł. Idę pooglądać z bliska i wezmę pilnik diamentowy - zobaczę jak z twardością Smile

_________________
MB 115 200 (benzyna+LPG) rocznik 1976 - służył dzielnie ponad 10 lat - oddałem w dobre ręce
MB 126 260SE rocznik 1989 automat (benzyna+LPG) po 3 latach przegrał z młodszym
MB 126 300SEL rocznik 1991 automat (benzyna+LPG) To jest to !!! (jak na razie Razz)
Pon Lut 26, 2018 09:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nemo
Administrator
Administrator


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 5668
Skąd: Koszalin

Post Odpowiedz z cytatem
Po raz pierwszy w życiu używam "dziwnego" młotka. Młotek bezodrzutowy. Chyba lepsza nazwa po rosyjsku: Mołotok bez odskoka. Miałem już kiedyś parę razy takie "coś" w ręku ale jakoś nigdy nie miałem możliwości docenić jego zalet. Albo były niewygodne albo, nie działały. W ogóle do niczego nie pasowały. Ostatnio jakoś się przemogłem i bez wiary w przyszłość kupiłem na próbę prawdziwy młotek dobrej firmy. Waga 680 gram, wykonanie bez zarzutu i o dziwo zostałem zaskoczony jego "działaniem". Młotek po prostu przykleja się do uderzanego przedmiotu. Wbijanie gwoździa w deskę wykonać można JEDNYM uderzeniem i to nawet niezbyt silnym. Zakładanie pokrywy bocznej silnika do mojej MZ-etki to jakby jakiś automat. Uderzenie w blachę prawie nie pozostawia śladów a blacha wykonuje posłusznie Twoje zamiary. Że tego nie wiedziałem wcześniej Doh Zamiast tłuc, walić zwykłym młotkiem z uporem, mógłbym lekko pobijając zrobić większość moich "młotkowych" prac bez uszkodzeń materiału, prawidłowo i szybciej zakończyć każdą przy której konieczne było użycie młotka. Aż wstydzę się do tego przyznać. Cóż - człowiek uczy się do śmierci a i tak umiera głupi.

_________________
Nie udzielam porad na PW. Od tego są odpowiednie forumowe Działy.
Pamiętaj! Gdy jeździsz szybko, później będą Cię wolno nieśli.
Szczęście jest na świecie jedyną rzeczą, która się mnoży kiedy ją dzielisz.
Pon Lut 26, 2018 22:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas
poziom 4
poziom 4


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 317
Skąd: 3city

Post Odpowiedz z cytatem
Nemo, linkę daj, fotę jakąś, skan instrukcji obsługi, skąd masz to cudo i dlaczego tak drogo?

_________________
W126 500 SE'1990 "Mesia"
W163 270 CDI'2000 "Menel"
Sob Mar 03, 2018 10:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sob Mar 03, 2018 10:52
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126 Strona Główna » Nasze narzędzia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Ogólnopolskie Forum Mercedes W126   

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials)