Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126  Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Mercedes W126

Odpowiedz do tematu    Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126 Strona Główna » Oldtimery Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Mercedes W126
Autor Wiadomość
Nemo
Administrator
Administrator

Post Mercedes W126 Odpowiedz z cytatem
https://www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/mercedes-w126-krolowa-wszystkich-gwiazd/z0859bs?utm_source=mercedes.phorum.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Może ona nie jest taka "oldtimer" ale, kilka dobrych słów miło poczytać. Boo hoo!

Pon Paź 14, 2019 16:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Paź 14, 2019 16:02
Dargut
poziom 9
poziom 9

Post Odpowiedz z cytatem
https://www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/mercedes-w140-nie-tylko-dla-prezesa/s1gjm72

miło poczytać że jeździ sie tak wspaniałym Mercedesem Bye Bye

Pon Paź 14, 2019 20:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nemo
Administrator
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
To prawda. Szkoda tylko, że to ostatnie PRAWDZIWE MERCEDESY! Ostatnio mój syn kupił sobie Forda Mustanga V8, 5 litrów, 440 koni. Pojeździłem sobie tym nowoczesnym cackiem po dużym placu parkingowym. Nie chciał chytrus otworzyć ojcu bramy na ulicę, ale i tak trochę sobie powywijałem kółeczek po piasku. Trzeba przyznać dobra maszyna ale: krzesła (fotele) Takie kubełeczki ciasno przylegające do tyłka. zupełnie sobie nie wyobrażam jak takim czymś można jechać autostradą np: 12 godzin. Nie ma to jak szerokie, wygodne fotele (kanapy) gdzie i podłokietniki można na dalekich trasach podłożyć. Nogi wyprostować itp. Po dwudziestu minutach miałem dosyć prób. Oddałem auto synkowi i powiedziałem, że moją Mercusię dam mu też tylko do jazdy po "podwórku".
Kiedyś na jakimś zjeździe widziałem W140. 6 litrów 12 cylindrów świetny lakier, Pełne wyposażenie. Normalnie zatykało dech w piersiach. Do tego żona kierowcy, która prezentowała to cacko też przyspieszała rytm serca. Właściwie to dobrze, że TAKIE modele można znaleźć na naszym Forum.
Co do rzędowych, sześciocylindrowych motorów to wystarczy tylko dobrze zaprojektować przełożenia a samochód śmiga jak jaskółka. Sam miałem przyjemność sprowadzić auto ze Śląska do Koszalina nad morze. Księżniczka bez trudu pokazywała jak należy sprawnie na autostradzie korzystać z lewego pasa ruchu. Przy wyprzedzaniu silniczek pracował jak pszczółka zostawiając w tyle wypasione SUV-y i ich kierowców.
Nie każdy wie, że najłatwiej jest wyważyć silniki R6 (rzędowe szóstki). Nawet słaby konstruktor potrafi to zaprojektować poprawnie a cóż dopiero inżynierowie z Mercedesa. Każda "szóstka" w Mercedesie sprawdza się idealnie.
Zużycie paliwa? Marzenie. Szkoda, że to nie moja Sad Think

Wto Paź 15, 2019 00:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rajdowiec
poziom 1
poziom 1

Post Odpowiedz z cytatem
Może to nie takli stary klasyk, ale mercedes w 126 SEC 5600 z rocznika 1992 benzyna spełniłby moje oczekiwania na trasie Smile
Sro Sty 29, 2020 14:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wit
Moderator
Moderator

Post Odpowiedz z cytatem
Poczytałem z przyjemnością.

Czw Lut 06, 2020 14:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ucando
poziom 1
poziom 1

Post Odpowiedz z cytatem
Co do starych Mercedesów to mnie podobał się Mercedes W 124. Pamiętam jak kiedyś jeździli nim taksówkarze, a samochód był produkowany w wielu wersjach: sedan, kombi, coupé, cabrio i limousine. Z tego co kiedyś czytałem to na rynek wypuszczono ok. 2,5 miliona takich samochodów, które służyły także jako auta specjalistyczne. Wiele takich modeli można spotkać do dzisiaj.
Pon Lut 10, 2020 17:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Pon Lut 10, 2020 17:38
Odpowiedz do tematu    Forum Ogólnopolskie Forum Mercedes W126 Strona Główna » Oldtimery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Szybka Odpowiedź
Użytkownik:

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty